Naujienos

6 paprasti patarimai užtikrinantys saugią krautuvo eksploataciją

Visos sandėliavimo įmonės puikiai žino, jog dinamiškoje, greitai judančioje sandėlio aplinkoje turi būti užtikrinti aukščiausio lygio saugumo reikalavimai. Tačiau, net jei visi sandėlio darbuotojai atsakingai jų laikosi ir dirba tik saugiais bei ergonomiškais krautuvais ir kita sandėlio technika, svarbu prisiminti, jog netinkamai naudojama, bet kokia įranga  gali tapti pavojingu įrankiu.

Laimei, sandėliavimo darbai gali būti ženkliai saugesni, laikantis kelių paprastų taisyklių, padedančių išvengti sužeidimų ar krautuvų gedimo rizikos. Žinoma, šių taisyklių sąrašas yra kur kas ilgesnis, tačiau žemiau pateiktos kelios svarbiausios, kurias svarbu prisiminti kasdieniame operatorių darbe.

Neviršykite nurodytos krautuvo keliamosios galios

Norint sutaupyti laiką ir padidinti efektyvumą, gali kilti pagunda kelti daugiau ir sunkesnius krovinius, nei nurodyta techninėje krautuvo specifikacijoje. Tačiau per didelė krautuvo apkrova padidina ne tik krautuvo gedimo riziką, tačiau ir rimtų traumų tikimybę. Nekelkite sunkesnių krovinių, nei galima.

Nepalikite raktelio užvedimo spynoje / nepamirškite išsiregistruoti

Operatoriui svarbu įsitikinti, kad jam išlipus, rakteliai būtų išimti iš spynelės ir krautuvo negalėtų užvesti niekas kitas. Kai kuriuose krautuvuose pakanka ištraukti raktą iš spynelės, kituose gali prireikti išsiregistruoti krautuvo kompiuteryje. Šis trumpas ir paprastas kelių sekundžių veiksmas gali apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir užtikrinti, kad niekas, neturintis leidimo, nesinaudos krautuvu ir nesukels pavojaus savo ar aplinkinių sveikatai.  

Net jei krautuvas yra saugus ir ergonomiškas, neteisingai eksploatuojamas, jis gali tapti pavojingu įrankiu. Beveik visos sandėliavimo įmonės tur...

Nenaudokite šakių žmonių pakėlimui

UniCarriers krautuvu sauga_sakiniai krautuvai

Kai kurie užsakymų rinktuvai skirti sandėlio darbuotojų pakėlimui norint pasiekti aukščiau esančias stelažų lentynas. Tačiau įprasti šakiniai krautuvai nėra skirti kelti žmones, todėl šakės niekada neturėtų būti tam naudojamos. Žmogaus kėlimas šakėmis prieštarauja saugaus darbo taisyklėms ir gali baigtis sunkiu sveikatos sutrikdymu ar net mirtimi. Jei vis dėlto neįmanoma išvengti žmogaus kėlimo standartiniu krautuvu, naudokite prie šakių tvirtinamus specialius platformos priedus.

Laikykitės saugaus krovinių aukščio transportuojant

UniCarriers krautuvai_saugus kroviniu aukstis

Visi šiuolaikiniai „UniCarriers“ šakiniai krautuvai suprojektuoti siekiant užtikrinti aukščiausio lygio matomumą per stiebą krautuvo priekyje. Tačiau, jei krovinys pakeltas per aukštai ar yra per didelių gabaritų, jis gali trukdyti matomumui. Toks krovinių transportavimas kelia pavojų operatoriui ir kitiems patalpoje esantiems žmonėms. Per didelių krovinių transportavimas taip pat gali turėti įtaką krautuvo stabilumui ir padidinti tikimybę apvirsti posūkiuose.

Jei krovinys trukdo matomumui – važiuokite kita kryptimi

UniCarriers krautuvai_vaziavimas atbulomis

Kartais krovinys gali būti didesnių gabaritų ir riboti matomumą į priekį, net jei šakės yra tinkamame aukštyje. Tokiais atvejais saugiausia krovinį transportuoti priešinga kryptimi, kuomet operatorius gali aiškiai matyti kliūtis.

Neleiskite vaikščioti ar stovėti po pakeltomis šakėmis

UniCarriers krautuvai_negalimas stovejimas po krautuvo sakemissakem

Skirtingai nuo kitų situacijų, kai operatorius turi iš anksto suplanuoti saugumą užtikrinančius veiksnius, ši situacija gali nutikti atsitiktinai. Norint išvengti nemalonių atsitiktinumų, svarbu nuolat atsakingai valdyti krautuvą ir išlaikyti atstumą nuo kitų žmonių. Po šakėmis esantis žmogus gali sunkiai susižeisti jas nuleidus žemyn ar nukritus kroviniams.