Naujienos
Peržiūrėti

STILL apdovanotas IFOY „integruoto sandėlio sprendimo“ kategorijoje

Dešimtąjį kartą gautas IFOY apdovanojimas įrodo, jog STILL gamina efektyvius ir patikimus krautuvus bei sandėlio techniką ir yra neprilygstami pažangiuose intralogistikos sprendimuose. Šiais metais tarptautiniame konkurse abejingų nepaliko naujoji STILL sistema. Už naujos „Danfoss Power Electronics“ gamybos sandėlio Tingleve (Danijoje) įgyvendinimą, STILL apdovanojimų ceremonijoje Dortmunde gavo IFOY apdovanojimą kategorijoje „Integruotas sandėlio sprendimas“. Tai jau dešimtas kartas, kai STILL iškovoja titulą skirtingose kategorijose.

„Danfoss“projektas yra įspūdingas pavyzdys, kaip ateityje bus kontroliuojami, stebimi ir analizuojami automatizuoti sandėliai. Šio automatizuoto sandėlio funkcionalumas, remiantis žiuri sprendimu, atrodo „pavyzdinis“ – vienbalsiai vertino tarptautinė ekspertų komisija.

Debesų pagrindu saugomi operaciniai duomenys

„Integruoto sandėlio sprendimo“ nominacija parodo, kas yra efektyvus sandėliavimas: naujajam „Danfoss Power Electronics A / S“ gamybos sandėliui Tingleve, Danijoje, STILL pateikė puikiai suderintą sprendimą, kurį sudaro trys automatizuoti krautuvai (MX-X ir EXV) ir išmanusis įrankis, vadinamas „iGo insights“, kuris optimizuoja sistemą per debesį ir klientui pateikia veiksmų rekomendacijas. Taip pat pritaikyta ir ELOshield saugos sistema, apsauganti praeivius nuo artėjančių transporto priemonių. Identiški komponentai, valdikliai ir sąsajos sukuria galingas automatiškai valdomas transporto priemones  (Automated Guided Vehicles arba AGV), kurias valdo ir stebi transporto ir eismo valdymo sistema. Užsakymai sugeneruojami WMS SAP pagrindiniame kompiuteryje ir perduodami į valdymo sistemą. Tai visam laikui sukuria didžiulį kiekį vertingų duomenų, kurie naudojami atliekant tikslią automatizuoto sandėlio analizę debesyje.

Išmanusis įrankis „iGo insights“

Duomenys vertinami naudojant „iGo insights“- įrankį, kuris filtruoja koreliacijas iš gausybės procesų informacijos debesyje ir pateikia konkrečias rekomendacijas. Pasak IFOY komisijos, būtent ši analizės priemonė suteikia „tolesnę išskirtinę naudą klientams“. Be techninių problemų, susijusių su krautuvais, ji taip pat gali nustatyti visos sistemos optimizavimo galimybes, pvz., „kliūtis“. Norėdami tai padaryti, „iGo“ įžvalgose naudojamas mašininio mokymosi principas. Visi valdymo sistemos per ilgesnį laiką surinkti duomenys įkeliami į debesį vertinimui. Dirbtiniu intelektu palaikoma programinė įranga atpažįsta duomenų eigos struktūras, apskaičiuoja tikimybes ir taip įgalina veikti aktyviai.

„IFOY Award 2021“ apdovanojimas STILL atitenka jau dešimtąjį kartą...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

8 rietuvų privalumai

Dėl gebėjimo kelti į didelį aukštį ir tiksliai pravažiuoti siauruose koridoriuose, rietuvai pastaruoju metu ypač mėgstami daugelyje sandėlių.

Didelis kėlimo aukštis

Vienas didžiausių rietuvų privalumų yra didelis kėlimo aukštis. Gebėdami pasiekti viršutiniuose stelažų lygiuose esančias paletes, rietuvai padeda išnaudoti vietą sandėliuojant prekes į aukštį.

Pridėjus papildomas lentynas stelažų viršuje galima stipriai padidinti sandėlio tūrį nenaudojant papildomo ploto horizontalioje erdvėje. Rietuvas STILL FM-X pasižymi išskirtiniu stabilumu ir greičiu net ir keliant į 13 metrų aukštį.

Skaitykite daugiau ir sužinokite pagrindinius rietuvų privalumus...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

BALTEXIM – oficialus STILL atstovas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje

Viena žinomiausių prekybos įmonių Lietuvoje, pirmaujanti sandėliavimo sprendimų teikimo srityse BALTEXIM tapo oficialiu STILL atstovu Baltijos šalyse.

STILL – viena didžiausių ir pažangiausių pasaulyje krautuvų ir sandėlių technikos gamintoja,  siūlanti platų kėlimo technikos asortimentą: elektrinius, dyzelinius, dujinius ir hibridinius šakinius krautuvus, elektrinius palečių vežimėlius, rietuvus, užsakymų rinktuvus, VNA siaurų praeigų rietuvus, vilkikus, sandėlio valdymo sistemas, novatoriškas ličio jonų ir hibridinių variklių sistemas, autonomiškus, robotizuotus sprendimus prekių transportavimo ir atrinkimo srityse bei pažangius intralogistikos sprendimus.

„First in intralogistics“ – ambicingas STILL šūkis, apibūdinantis aiškią kryptį bei ateities perspektyvas. Turėdama viziją, įmonė nuolat investuoja į inovatyvias technologijas, todėl STILL technika ne kartą pripažinta ir įvertinta prestižiniais „IFOY award apdovanojimais“. Būdami socialiai atsakingi, STILL kuria tvarumo vertybėmis pagrįstas inovacijas. Pernai 100 metų atšventusi bendrovė turi 7 gamyklas, 20 atstovybių bei platų partnerių tinklą visame pasaulyje.

BALTEXIM veiklą pradėję 1991 metais, rinkoje įsitvirtino, kaip patikimas, kompleksinius sprendimus verslui siūlantis partneris. Įmonė išsiskiria lanksčiu požiūriu, todėl šiandien gali didžiuotis plačiausiu atstovybių ir krautuvų serviso 24 / 7 tinklu 7 Lietuvos miestuose bei plėtra į kitas šalis. Filialai įkurti ir Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje ir Bulgarijoje.

Pagrindinės veiklos kryptys: sandėlių veiklos sprendimai, krautuvų ir sandėlių technikos pardavimas, nuoma, servisas 24 / 7, stelažų sistemos ir prekybinės lentynos, suvirinimo įranga, medžiagos ir aksesuarai, metalo apdirbimo įranga, metalo gaminių projektavimas ir gamyba, grindų plovimo ir šlavimo įrenginiai.

BALTEXIM tapo oficialiu STILL - vieno didžiausių pasaulyje sandėlių technikos ir krautuvų gamintojo atstovu Baltijos šalyse. ...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

Naujasis STILL RX 20 – stipri elektrinė jėga!

Naujasis elektrinis krautuvas STILL RX 20 – profesionalų, vertinančių aukštą produktyvumą, dinamiką ir ergonomiką, pasirinkimas. STILL atstovai tvirtina, jog RX 20 yra geriausias kada nors pagamintas ir daugiausiai parduodamas STILL krautuvo modelis pasaulyje.

Sandėlyje viskas turi būti tobula. Todėl elektrinis krautuvas RX 20 yra ne tik galingas, bet ir manevringas – greitai ir saugiai gabena operatorių ir krovinį į paskirties vietą. O puikus matomumas ir patogi operatoriaus kabina leidžia dirbti maksimaliai tiksliai. Visa tai užtikrina įspūdingą energijos taupymą ir baterijų pasirinkimo galimybę.

 

RX 20 yra maksimaliai galingas:

Produktyvesni krovos darbai

Aukštas manevringumo ir tikslumo lygis

Didžiausias galios rezervas be tarpinio įkrovimo

Idealus matomumas iš kabinos, užtikrinantis ergonomiką ir saugumą

Patogus operatoriaus darbas – erdvi kabina su pažangiu valdymu

Naujasis elektrinis krautuvas STILL RX 20 - profesionalų, vertinančių aukštą produktyvumą, dinamiką ir ergonomiką, pasirinkimas. STILL atsto...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

Tankaus sandėliavimo sistemos: kuri jums tinkamiausia?

Parinkti geriausius sprendimus efektyviam sandėlio tūrio išnaudojimui – visuomet svarbu. Ypač, kuomet padidėjus saugojamų krovinių tankiui, jų pakrovimas ir iškrovimas reikalauja daugiau laiko nei anksčiau. Rinkoje rastumėte tikrai ne vieną stelažų sistemą, galinčią pasiūlyti aukšto tankumo lygio sandėliavimo galimybes. Vis dėlto, pasirinkimui didžiausią įtaką turi individualūs poreikiai ir sandėlio operacijų ypatumai. Atsižvelgdami į tai, žemiau pateikiame pagrindines tankaus sandėliavimo sistemas.

Dvigubo gylio stelažai

Šioje stelažų sistemoje, kitaip, nei įprastoje, paletės saugomos dviem gyliais. Tai reiškia, jog tarp dviejų koridorių galima sandėliuoti ne 2, o 4 paletes. Lyginant su įprasta paletinių stelažų sistema, tokiu būdu perpus sumažinamas pravažiavimo koridorių skaičius. Žinoma, sandėliuojant tokiu būdu, vieta naudojama kur kas efektyviau, nei pasirinkus įprastą stelažų sistemą. Svarbu paminėti, jog kartu su šia sistema reikėtų naudoti ir specialius krautuvus su teleskopinėmis šakėmis, galinčiomis pasiekti galinę paletę. Taip pat, kiekviename SKU (Stock Keeping Unit) laikyti bent dvi paletes norint išvengti prekių maišymosi paimant galutinę paletę. Dėl LIFO (Last in, First out) metodo naudojimo, kuomet pirma išimama paskutinė idėta paletė, dvigubo gylio stelažuose rekomenduojama sandėliuoti vienodus ar panašaus vartojimo laiko ir apyvartos dažnumo krovinius. Dėl savo tvirtos konstrukcojos, sistema puikiai tinka saugoti skirtingo svorio ir tūrio prekes.

Siaurų tarpų stelažų sistemos

Tai standartinių paletinių stelažų sistema išsiskirianti tuo, jog yra sutankinta į labai mažą plotą, sukuriant aukšto tankio lygio sandėliavimo sistemą, kuri leidžia padidinti sandėlio tūrį neišplečiant vietos. Naudojant šią sistemą, pravažiavimų plotis yra labai siauras, dažnai tik 1,5 – 1,8 metro. Tad, taip pat kaip ir dvigubo gylio stelažų sistemos, reikalauja ir specialių, siauriems tarpams pritaikytų krautuvų, galinčių šakes kelti į didelį aukštį. Kartais sistema naudojama drauge su grindų bėgeliais, užtikrinančiais teisingą krautuvų judėjimo maršrutą. Ši sistema ne tik kompatiška ir leidžia išnaudoti sandėlio aukštį. Lengvai sumontuojama, efektyvi, tvirta ir lanksti.

Įvažiuojamieji Drive-in stelažai

Ši stelažų sistema išsiskiria ypač tankiu padėklų saugojimu ir modulinės konstrukcijos pagalba yra sumontuota taip, jog krautuvas gali į ją įvažiuoti. Kadangi nėra tarpų tarp stelažų ir priėjimo prie kiekvienos paletės atskirai poreikio, galima sutalpinti itin didelį palečių kiekį. Ji labiausiai tinka sezoninių, vienarūšių (identiškų), ilgo galiojimo termino, prekių saugojimui, taip pat, šaldymo patalpose. Galima pasirinkti FIFO (First in First out) arba LIFO  (Last in First out ) palečių sandėliavimo metodą.

 

Parinkti geriausius sprendimus efektyviam sandėlio tūrio išnaudojimui – visuomet svarbu. Ypač, kuomet padidėjus saugojamų krovinių tankiui, j...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

BALTEXIM plėtra Klaipėdoje

Nauji metai prasideda nuo naujų darbų.

UAB „BALTEXIM“, šiuo metu turinti skyrius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Širvintose ir Molėtų raj., pradeda naujo pastato statybas Klaipėdos mieste ir jau šiais metais atvers duris partneriams bei klientams.

Naujosiose patalpose ketinama įrengti vieną pažangiausių krautuvų ir sandėlių technikos servisą Lietuvoje, erdvų biurą, poilsio zoną bei patogią automobilių stovėjimo aikštelę. Netoli įvažiavimo į Klaipėdą, Tilžės gatvėje įsikursiantį biurą, bus patogu aplankyti atvykstant  iš bet kurios miesto vietos. Svečiai galės mėgautis ramia aplinka, apžiūrėti krautuvų ir sandėlių technikos ekspoziciją, įsigyti suvirinimo įrangą ir suvirinimui reikalingas medžiagas bei reikmenis.

Kaip ir iki šiol, patarimais ir patirtimi optimizuojant sandėlių veiklą, dalinsis naujų ir naudotų krautuvų bei sandėlių technikos pardavimo ir nuomos vadybininkai. Pasitarti gamybos organizavimo klausimais, išsirinkti suvirinimo įrangą, medžiagas ar tinkamus aksesuarus, padės suvirinimo padalinio atstovai. O techniniu krautuvų, vežimėlių ir kitos sandėlių technikos aptarnavimu, remontu bei atsarginėmis dalimis pasirūpins serviso inžinieriai. Kaip ir visoje Lietuvoje, serviso paslauga teikiama 24/7 režimu.

UAB „BALTEXIM" pradeda naujo pastato statybas Klaipėdos mieste ir jau šiais metais atvers duris partneriams bei klientams....

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

Kada verta pasilikti turimą krautuvą, o kada reikėtų jį pakeisti

Net jei jūsų turimi krautuvai yra ypač kokybiški, po kelerių metų intensyvaus darbo sandėlyje, jų našumas nebebus toks, koks buvo pačioje pradžioje, tik įsigijus.

Nepatikimų krautuvų eksploatacija gali būti pavojinga darbuotojų sveikatai, sandėliuojamoms prekėms ar kitiems įrengimams. Be to, naudojimasis nesaugia sandėlio technika gali žymiai paveikti operacijų efektyvumą ir padidinti neplanuotas išlaidas. Tačiau, kaip žinoti, kada atėjo metas krautuvą pakeisti nauju, o kada jis vis dar tinkamas darbui? O galbūt yra kitos alternatyvos?

Peržiūrėję žemiau pateiktą lentelę, galėsite greitai įvertinti savo technikos būklę ir nuspręsti ar galite ja naudotis.

Jei naudojimas žemas, o eksploatacijos kaštai dideli – atsisakyti

Jei paskaičiavus matote, jog eksploatacijos kaštai kur kas didesni, nei krautuvo našaus darbo laikas, galite būti tikri, kad krautuvo atsisakymas yra geriausias pasirinkimas, siekiant sumažinti išlaidas. Ypač, jei ilgalaikės priežiūros išlaidos pradeda viršyti naujos įrangos kainą. Analizuodami savo veiklą, tikrai rasite geresnį išteklių panaudojimo būdą.

Jei naudojimas ir eksploatacijos kaštai dideli – pakeisti

Jei nesate tikri, kiek laiko turėtų tarnauti krautuvas, dėmesį derėtų atkreipti į šį santykį. Dažniausiai tai apibūdina techniką, kuri puikiai veikė ilgą laiką, tačiau dabar gali reikalauti dažnesnės techninės priežiūros ar remonto. Tai ypač būdinga aukšto eksploatacijos lygio krautuvams. Žinoma, sandėlyje bet kokiu atveju reikalingas aukštos eksploatacijos krautuvas, todėl tinkamiausias jūsų pasirinkimas būtų krautuvo pakeitimas. Ypač, jei pakeitimo sąnaudos yra mažesnės nei ankstesniojo krautuvo priežiūra ir aptarnavimas. Patobulinta šiuolaikinės įrangos ergonomika,

saugumo funkcijos ir techniniai sprendimai gali padėti padidinti efektyvumą ir sutaupyti dar daugiau.

Jei naudojimas ir eksploatacijos kaštai maži – perkelti

Esant mažiems kaštams bei neintensyviam krautuvo naudojimui, nebūtina jo atsisakyti ar keisti kitu. Analizuodami sandėlio operacijas, galite pastebėti, jog toks krautuvas gali puikiai pasitarnauti mažesnio intensyvumo reikalaujančioje darbo vietoje. Pavyzdžiui, perkeltas iš prekių transportavimo – į gamybos zoną. Toks perkėlimas gali būti naudingas anksčiau įsigytiems krautuvams, kuriuos ketinama keisti naujesne įranga – jie puikiai tiks atliekant mažesnio greičio ir manevringumo reikalaujančias užduotis.

Jei naudojimas aukštas, o eksploatacijos kaštai maži – išlaikyti

Tokiais duomenimis pasižymintis krautuvas yra ekonomiškai naudingas darbui sandėlyje. Žinoma, reikia nuolat stebėti ar šie rodikliai nekinta ir priimti tinkamus sprendimus.

Net jei jūsų turimi krautuvai yra ypač kokybiški, po kelerių metų intensyvaus darbo sandėlyje, jų našumas nebebus toks, koks buvo pačioje pr...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

BALTEXIM įrengė suvirinimo ir šaltkalvystės klases

2020 12 01 pažymėjo ne tik žiemos pradžią, tačiau ir naujas galimybes būsimiesiems suvirintojams.

Nuo šiol jie savo įgūdžius galės stiprinti moderniose, visiškai naujai įrengtose klasėse, Švenčionių profesinio rengimo centre.

„Pastebėjus augantį suvirintojų poreikį rinkoje, profesinio rengimo centre buvo nuspręsta parengti mokomąją programą šiai specialybei. Kokybiškam išsilavinimui reikia ne tik atsidavusių mokytojų, tačiau ir naujausius standartus atitinkančios įrangos, kad baigusieji mokymosi kursą, galėtų būti konkurencingi. Džiaugiamės turėję galimybę prisidėti prie šio projekto ir būsimųjų suvirinimo profesionalų tobulėjimo.“ – sakė UAB „BALTEXIM“ direktorius plėtrai Remigijus Janušis.

Patalpose išvedžiota dujų bei įrengta dūmų ištraukimo sistemos. Suvirinimo meno jaunuoliai mokysis naudodami pažangią „CEA weld“ suvirinimo įrangą: MIG/MAG suvirinimo pusautomačius, TIG suvirinimo aparatus ir plazminio pjovimo įrangą. Metalo apdirbimo paslapčių jie mokysis naujausio modelio  staklėmis.

Pardavimo vadybininkas Darius Kepežinskas, atvykęs supažindinti susirinkusiųjų su įrangos veikimo savybėmis bei naujausiomis

tendencijomis suvirinimo sektoriuje džiaugėsi, jog Švenčionių profesinio rengimo centro moksleiviai turės galimybę iškart dirbti su pažangiomis technologijomis ir įranga bei greitai įsilieti į darbo rinką. „Suvirinimo sritis, kaip ir visa kita pasaulyje, sparčiai žengia į priekį. Tai, kas dar visai neseniai atrodė pribloškianti techninė naujovė, dabar įvardijama, kaip įprasta praktika. Man išties smagu, jog galiu perduoti susirinkusiems mokytojams savo sukauptas žinias, įgytą patirtį bei pasidalinti naujovėmis, kurios, esu tikras, bus naudingos ir būsimiems mokiniams“ – sakė jis.

Susirinkusieji džiaugėsi pristatytu projektu, dalijosi įžvalgomis bei patarimais. Smalsiausieji ne tik diskutavo, tačiau ir patys išbandė įrangą.

Tai ne pirmasis toks „BALTEXIM“ projektas. Prieš keletą metų įrengtame Visagino  mokymo centre jau šurmuliuoja būsimieji suvirinimo profesionalai. Tikimasi, jog ir Švenčionių profesinio rengimo centras netrukus atvers duris būsimiems suvirintojams.

2020 12 01 pažymėjo ne tik žiemos pradžią, tačiau ir naujas galimybes būsimiesiems suvirintojams. ...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

Kas svarbiausia renkantis krautuvų serviso partnerius?

Krautuvų parkų valdytojai puikiai žino serviso partnerių pasirinkimo svarbą. Galite valdyti pažangiausių krautuvų parką rinkoje, tačiau be patikimų serviso partnerių priežiūros, jūsų operacijos niekada nepasieks maksimalaus efektyvumo lygio.

Prastovos išlieka pagrindine grėsme visose medžiagų tvarkymo operacijose, ypač jei jūsų veiklai būdingi itin griežti pristatymo terminai ar didelė apyvarta. Štai kodėl įsiklausymas į jūsų poreikius, greitas reagavimo ir aptarnavimo laikas, gebėjimas atlikti prevencinę priežiūrą laiku, tikslus krautuvų ir kitos sandėlių technikos gedimų nustatymas ir pašalinimas, turėtų būti vieni svarbiausių veiksnių, į kuriuos derėtų atsižvelgti renkantis krautuvų serviso paslaugų tiekėją bendradarbiavimui.

Norint priimti teisingą sprendimą, siūlome susipažinti su 8 pagrindiniais kriterijais, kuriais turėtų pasižymėti krautuvų serviso partneris

Paslaugų sutartis, atitinkanti Jūsų poreikius

Paslaugų teikėjas turėtų pritaikyti serviso paslaugų paketą  jūsų poreikiams. Įvertinkite kasdienes operacijas ir techninių aptarnavimų dažnumą.

Kompleksinis paketas

Įvertinkite savo krautuvų ir kitos sandėlių technikos aptarnavimo kaštus prieš juos įsigyjant. Profesionalus paslaugų teikėjas visuomet įvertins technikos ypatumus ir pateiks individualų aptarnavimų grafiką.

Serviso darbo laikas

Techninės pagalbos jums gali prireikti bet kuriuo paros metu. Rinkitės partnerius, galinčius pasiūlyti 24 / 7 paslaugas.

Atstumas
Mažas atstumas = greitas atvykimas. Pasidomėkite, koks nuotolis skiria jus ir ir artimiausią serviso centrą. Ne ką mažiau svarbu ir tai, ar partneriai turi pakankamą kompetentingo personalo skaičių.

Atsarginės dalys

Greitai pristatomos, originalios dalys užtikrins spartesnius procesus ir ilgaamžį technikos veikimą.

Paslaugų asortimentas

Visuomet žiūrėkite vienu žingsniu į priekį. Net jei šiandien jums pakanka tik techninio aptarnavimo, pasidomėkite ir apie kitas atliekamas paslaugas (baterijų pildymą, baterijų patalpų įrengimą, ratukų keitimą ir pan.). Galbūt, atnaujinus techniką, jūsų partneriai neturės galimybių ja rūpintis. O galbūt jie remontuoja tik vienos rūšies krautuvus?

Darbuotojų kompetencija

Svarbi ne tik serviso meistrų, tačiau ir jus aptarnaujančių vadybininkų kompetencija. Juk visuomet malonu sulaukti pagrįsto atsakymo ar profesionalaus patarimo.

Technologinė pažanga

Žinoma, ištirti technologinę įmonės pažangą gali būti sudėtinga, tačiau iš esmės, svarbu įsivertinti ar partneriai atliepia jūsų poreikius dabar ir ar gebės juos atitikti po kelerių metų. Tai gali apimti technologijas, diegiamas sandėlių technikoje, klientų ar jūsų pačių siūlomas inovacijas ir rinkos diktuojamą ritmą.

Krautuvų parkų valdytojai puikiai žino serviso partnerių pasirinkimo svarbą. Galite valdyti pažangiausių krautuvų parką rinkoje, tačiau be p...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

Mobilių stelažų privalumai ir trūkumai

Efektyvus sandėlio tūrio išnaudojimas – ko gero, didžiausias iššūkis sandėlio profesionalams. Kokius stelažus pasirinkti, norint sandėliuoti kaip įmanoma daugiau prekių? Vienas populiariausių pasirinkimų – mobilūs stelažai. Ši sistema ypatinga tuo, jog stelažai turi metalinius ratukus su riedėjimo guoliais ir lengvai juda grindyse įmontuotais bėgiais.

Tokiu būdu stelažo lentynos gali būti stumdomos pirmyn ir atgal, užtikrinant tankią prekių laikymo sistemą ir patogų prekių pasiekiamumą siauru koridoriumi. Sistema yra šiek tiek didesnė visiems pažįstamų archyvuose ir bibliotekose paplitusi mobiliųjų lentynų versija. Skirtumas tik tas, jog lentynos nėra valdomos rankiniu būdu. Vietoj to, krautuvo operatorius paprastai naudojasi stelažų sistemoje įmontuotu valdymo pultu ar krautuvu prekėms transportuoti.

Mobilieji stelažai puikiai išnaudoja esamą plotą, todėl įmonės dažnai juos renkasi kaip efektyvų sandėliavimo būdą žemos paklausos prekėms,

kurių tvarkymas nereikalauja greitų paieškos ir perkėlimo procesų. Tačiau tokios sistemos sukūrimas yra brangus ir gedimo atveju reikalauja greito aptarnavimo.

Vis dėlto, daugeliui įmonių mobilūs stelažai yra gyvybiškai svarbi medžiagų tvarkymo dalis. Pavyzdžiui, maisto prekių gamintojai ir tiekėjai, sandėliuojantys šaldytus produktus neįsivaizduoja kitokių stelažų šaldytuvuose, nes ten vieta – itin svarbus rodiklis. Siauriems pravažumo koridoriam, „UniCarriers“ siūlo rinktis „UHX“ ir „UMS“ krautuvus.

Taigi, apibendrinant, galima sakyti, jog pagrindiniai mobilių stelažų

Efektyvus sandėlio tūrio išnaudojimas – ko gero, didžiausias iššūkis sandėlio profesionalams. Kokius stelažus pasirinkti, norint sandėliuo...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

Sandėlio veiklos simuliacija „Logistics Analyzer“ įrankiu – didesniam efektyvumui

Kruopšti sandėlio veiklos analizė padeda įvertinti dabartinę situaciją ir poreikius bei išsiaiškinti atliekamų operacijų privalumus ir trūkumus. Sandėlio profesionalai žino, jog prekių laikymas visuomet siejamas su padidėjusiomis išlaidomis ir pačiam produktui neprideda jokios vertės (nebent sandėliuojate pelėsinį sūrį ar tauriuosius gėrimus). Ko gero sutiksite, jog tikrąją vertę sukuria nepriekaištingai apgalvotas sandėliavimo procesas, kuomet į reikiamą vietą tinkamu laiku perkeliamas tikslus produktų kiekis. Su šiuo iššūkiu susiduria kiekvienas, valdantis sandėliavimo procesus. „UniCarriers“ siūlo sandėlio simuliacijos įrankį (angl. Logistic Analyzer), kuris įvairiomis formomis egzistuoja jau daugiau nei 40 metų ir buvo naudojamas kuriant bei pertvarkant šimtus sandėlių visame pasaulyje. Kviečiame susipažinti su šio įrankio privalumais žemiau.

Įvertinkite pakeitimus jų neatlikdami

Ko gero, didžiausias sandėlio veiklos simuliacijos privalumas yra galimybė pamatyti sandėlio operacijų pakeitimų rezultatus, neatliekant jokių fizinių veiksmų. Tokie įrankiai, kaip Logistics Analyzer gali būti naudojami planuojant tiek naujus, didelio tūrio sandėlius, tiek modeliuojant smulkius operacijų pakeitimus. Nesvarbu, kokio dydžio būtų jūsų projektas, įrankio pagalba galima ne tik apskaičiuoti produktyviausius veiksmus ir reikalingus pakeitimus, tačiau ir sutaupyti žmogiškųjų išteklių laiko sąnaudas, kurios būtų skirtos planavimui.

Greitai gaukite atsakymus į svarbiausius klausimus

Sudėtingų logistikos projektų (tokių, kaip naujo sandėlio planavimas) vystymas reikalauja specifinių žinių, kompetencijos, analitinių gebėjimų, duomenų vertinimo ir skaičiavimų. Natūralu, jog procesas užtrunka ir kiekvienas pakeitimas reikalauja papildomo laiko. Logistics Analyzer gali greitai suteikti nepaprastai išsamią informaciją apie visas, net ir smulkiausias sandėlyje planuojamas operacijas. Taip pat įrankiu galima apskaičiuoti ir gauti atsakymus į tokius klausimus, kaip „Kiek pinigų galime sutaupyti atlikdami šį pakeitimą?“, „Ar turime pakankamą personalo kiekį šiai operacijai atlikti? “, „ Ar galime padidinti apyvartą?, „Ar galime sandėliuoti daugiau prekių?“. Sumodeliavus planuojamą sandėliavimo sistemą, galima gauti greitus atsakymus į tokius klausimus, į kuriuos paprastai atsakoma tik tuomet, kai projektas jau baigtas.

Išvenkite teorinio duomenų skaičiavimo

Planuojant sandėliavimo operacijas, paprastai bazine informacija pasirenkamos ir skaičiuojamos krautuvų techninės savybės, stelažų aukštis ar važiavimo trajektorijos. Tai  naudinga, tačiau vis dėlto šie duomenys yra tik skaičiuojami, o ne modeliuojami. Šie skaičiavimai gali padėti atvaizduoti tik vienkartinį operacijos vaizdą, o ne visą grandinės paveikslą. Išsami analizė reikalauja daugiau duomenų. Be to, simuliacija yra dinamiška ir kintanti, kaip tikra operacija, gebanti atvaizduoti ir smulkiausias operacijos detales, kurios gali turėti lemiamą įtaką kasdienėje sandėlio veikloje. Logistics Analyzer sistema kaupia daugybę duomenų apie tokius veiksnius, kaip prekių rinkimas, pasirengimo operacijai laikas,

laikas, reikalingas operatoriui įlipti ir išlipti iš krautuvo ir kt. Naudodamiesi šiais duomenimis, galite išvengti ne visada tikslių teorinių skaičiavimų ir pradėti dirbti su praktine sandėlio simuliacija.

Prisiminkite 20 / 80 taisyklę

Tikriausiai visi žino 20 / 80 taisyklę (dar vadinamą Pareto principu), bet ar žinojote, kad ją sukūrus, jos reikšmė labai skyrėsi nuo šiandieninio vartojimo? Šis principas atsirado 1800-ųjų pabaigoje, kai italų ekonomistas Vilfredo Pareto pastebėjo, jog 80 % žemės jo gimtojoje Italijoje valdo 20 % žmonių. Atlikdamas tuos pačius tyrimus daugelyje kitų šalių, jis nustebo sužinojęs, kad visur kitur pasiskirstymas yra toks pats. Populiarusis Pareto principas verslo pasauliui pritaikytas 1940-aisiais ir nuo to laiko vartojamas šiandienine prasme: „20 % pastangų duoda 80 % rezultatų, o likę 80 % pastangų – tik 20 % rezultatų“. Pavyzdžiui, gamyboje 20 %. broko dažnai sukelia 80 % visų problemų. Pagrindinė Pareto principo esmė yra skatinti dėmesio sutelkimą į 20 proc. Analizuodami savo operacijas ir atsargas imituodami, galite sužinoti, kas yra 20% jūsų veikloje ir atlikti prioritetines korekcijas. Tam gali būti atlikta ABC analizė, o tokie įrankiai, kaip Logistics Analyzer gali padėti sužinoti, kur sandėliuoti dažniausiai tvarkomas prekes, atsižvelgiant į krautuvų produktyvumą.

Stebėkite procesus nuo pat pradžių

Stambūs logistikos ir sandėliavimo projektai gali turėti įtaką visos įmonės vystymuisi. Taip pat, jie turi atliepti ir visų suinteresuotųjų šalių poreikius (klientų, tiekėjų, partnerių ir pan.). Sandėlio operacijų modeliavimas simuliacijos pagalba padeda sukurti bendrą reorganizacijos viziją ir parodyti, kas tiksliai vyks nuo pat pradžių.

 Įvertinkite dabartinę situaciją

Sandėlio veiklos simuliacija nėra skirta tik ateities logistikos projektams. Įrankį galite naudoti ir norėdami įvertinti savo dabartines sandėlio operacijas. Logistics Analyzer vaizdžiai ir aiškiai pateiks iš daugybės duomenų surinktą informaciją, kurią galėsite vertinti. Įvertinę ir peržiūrėję dabartinių operacijų sąnaudas bei palyginę jas su galimomis alternatyvomis, sprendimus priimsite kur kas lengviau ir greičiau. Ar norėtumėte sužinoti, kuo Logistics Analyzer galėtų būti naudingas jūsų sandėlio operacijose?

 

Kruopšti sandėlio analizė padeda įvertinti dabartinę situaciją ir poreikius bei išsiaiškinti atliekamų operacijų privalumus ir trūkumus. Sa...

Skaityti daugiau

Naujienos
Peržiūrėti

Stiebo posvyrio reguliavimo sistema “Mast Tilt Control” – didesniam operacijų efektyvumui

Sandėlio operacijų grandinė supinta iš įvairių elementų. Į pačius svarbiausius, tokius, kaip krautuvo greitis, saugumas, judėjimo trajektorija, operatorių kvalifikacija, dėmesį atkreipia tiek krautuvų gamintojai, tiek sandėlių profesionalai. Tačiau egzistuoja ir daugybė mažesnių, sekundėmis matuojamų operacijų, kurios bendrame kontekste atrodo nepastebimos. Viena tokių – stiebo siūbavimas keliant krovinį.

Net ir geriausiai sukonstruotas, tvirtas krautuvas neišvengs stiebo svyravimų keliant krovinį į didesnį aukštį. Kuomet krautuvas kelia šimtus kilogramų aukštai nuo žemės, stiebas pasvyra ir kurį laiką šiek tiek siūbuoja į šonus. Krautuvo operatoriui nukreipus krovinį į stelažą, prieš padedant padėklą į lentyną, jis turi palaukti, kol stiebas nustos judėti ir stabilizuosis. Priešingu atveju, krovinys gali būti įdėtas ne taip, todėl šis veiksmas kels pavojų operatoriaus ir aplinkinių sveikatai bei sandėlio inventoriui.

Šis sustojimas gali trukti vos kelias sekundes, todėl bendrame krovimo procese dažnai niekas neatkreipia į tai dėmesio. Tačiau, kai šis procesas dažnai kartojasi dirbant kiekvienu krautuvu visų pamainų metu, neišvengiamai turi įtaką produktyvumo mažėjimui. Tarkime,  jog operatorius pamainos metu pakelia arba nuleidžia vidutiniškai 160 padėklų, tad natūralu, jog laikas, praleistas laukiant, kol stiebas nustos siūbuoti, turi įtaką visos operacijos laiko pratęsimui. Jei paskaičiuotumėte, pamatytumėte, kad šis trumpas svyravimas gali sulėtinti visą operaciją ir pamainos gale dėl to prarasite ne kelias sekundes, o valandas.

Žinoma, jog bet kokie, net ir nedideli pakeitimai, gali turėti didelę įtaką medžiagų tvarkymo operacijų grandinėje ir padėti sutaupyti. Dėl šios priežasties, dauguma naujausių UniCarriers krautuvų komplektuojami su sistema, leidžiančia valdyti ir sumažinti stiebo svyravimus – „Mast Tilt Control“ (MTC). Tokio tipo sistemos sukurtos kur kas greičiau stabilizuoti stiebą – kai kuriais atvejais iki 80% greičiau. Tai sutaupo daug laiko, kuris kitaip būtų sugaištas, ir leidžia sutrumpinti operacijos laiką. Tokiu būdu sandėlio vadovai gali perskirstyti turimus laiko išteklius ir išnaudoti juos produktyvumo gerinimui..

Nesunku paskaičiuoti, jog “Mast Tilt Control“ sistemai kaskart sutrumpinant stiebo svyravimo laiką 5 sekundėmis kiekvieną kartą keliant krovinį, visos pamainos metu sutaupoma beveik 15 papildomų minučių, atsižvelgiant į aukščiau paminėtų padėklų skaičių. Padauginkite šį skaičių iš savo sandėlyje valdomų krautuvų skaičiaus ir sužinosite, kiek laiko galite sutaupyti. Jei galėtumėte sutaupyti tiek papildomo laiko, kur jį investuotumėte?

Norite sužinoti daugiau apie “Mast Tilt Control“ sistemą ir jos naudą? Susisiekite žemiau.

Sandėlio operacijų grandinė supinta iš įvairių elementų. Į pačius svarbiausius, tokius, kaip krautuvo greitis, saugumas, judėjimo trajektori...

Skaityti daugiau