Naujienos

Sandėlio veiklos simuliacija „Logistics Analyzer“ įrankiu – didesniam efektyvumui

Kruopšti sandėlio veiklos analizė padeda įvertinti dabartinę situaciją ir poreikius bei išsiaiškinti atliekamų operacijų privalumus ir trūkumus. Sandėlio profesionalai žino, jog prekių laikymas visuomet siejamas su padidėjusiomis išlaidomis ir pačiam produktui neprideda jokios vertės (nebent sandėliuojate pelėsinį sūrį ar tauriuosius gėrimus). Ko gero sutiksite, jog tikrąją vertę sukuria nepriekaištingai apgalvotas sandėliavimo procesas, kuomet į reikiamą vietą tinkamu laiku perkeliamas tikslus produktų kiekis. Su šiuo iššūkiu susiduria kiekvienas, valdantis sandėliavimo procesus. „UniCarriers“ siūlo sandėlio simuliacijos įrankį (angl. Logistic Analyzer), kuris įvairiomis formomis egzistuoja jau daugiau nei 40 metų ir buvo naudojamas kuriant bei pertvarkant šimtus sandėlių visame pasaulyje. Kviečiame susipažinti su šio įrankio privalumais žemiau.

Įvertinkite pakeitimus jų neatlikdami

Ko gero, didžiausias sandėlio veiklos simuliacijos privalumas yra galimybė pamatyti sandėlio operacijų pakeitimų rezultatus, neatliekant jokių fizinių veiksmų. Tokie įrankiai, kaip Logistics Analyzer gali būti naudojami planuojant tiek naujus, didelio tūrio sandėlius, tiek modeliuojant smulkius operacijų pakeitimus. Nesvarbu, kokio dydžio būtų jūsų projektas, įrankio pagalba galima ne tik apskaičiuoti produktyviausius veiksmus ir reikalingus pakeitimus, tačiau ir sutaupyti žmogiškųjų išteklių laiko sąnaudas, kurios būtų skirtos planavimui.

Greitai gaukite atsakymus į svarbiausius klausimus

Sudėtingų logistikos projektų (tokių, kaip naujo sandėlio planavimas) vystymas reikalauja specifinių žinių, kompetencijos, analitinių gebėjimų, duomenų vertinimo ir skaičiavimų. Natūralu, jog procesas užtrunka ir kiekvienas pakeitimas reikalauja papildomo laiko. Logistics Analyzer gali greitai suteikti nepaprastai išsamią informaciją apie visas, net ir smulkiausias sandėlyje planuojamas operacijas. Taip pat įrankiu galima apskaičiuoti ir gauti atsakymus į tokius klausimus, kaip „Kiek pinigų galime sutaupyti atlikdami šį pakeitimą?“, „Ar turime pakankamą personalo kiekį šiai operacijai atlikti? “, „ Ar galime padidinti apyvartą?, „Ar galime sandėliuoti daugiau prekių?“. Sumodeliavus planuojamą sandėliavimo sistemą, galima gauti greitus atsakymus į tokius klausimus, į kuriuos paprastai atsakoma tik tuomet, kai projektas jau baigtas.

Išvenkite teorinio duomenų skaičiavimo

Planuojant sandėliavimo operacijas, paprastai bazine informacija pasirenkamos ir skaičiuojamos krautuvų techninės savybės, stelažų aukštis ar važiavimo trajektorijos. Tai  naudinga, tačiau vis dėlto šie duomenys yra tik skaičiuojami, o ne modeliuojami. Šie skaičiavimai gali padėti atvaizduoti tik vienkartinį operacijos vaizdą, o ne visą grandinės paveikslą. Išsami analizė reikalauja daugiau duomenų. Be to, simuliacija yra dinamiška ir kintanti, kaip tikra operacija, gebanti atvaizduoti ir smulkiausias operacijos detales, kurios gali turėti lemiamą įtaką kasdienėje sandėlio veikloje. Logistics Analyzer sistema kaupia daugybę duomenų apie tokius veiksnius, kaip prekių rinkimas, pasirengimo operacijai laikas,

laikas, reikalingas operatoriui įlipti ir išlipti iš krautuvo ir kt. Naudodamiesi šiais duomenimis, galite išvengti ne visada tikslių teorinių skaičiavimų ir pradėti dirbti su praktine sandėlio simuliacija.

Prisiminkite 20 / 80 taisyklę

Tikriausiai visi žino 20 / 80 taisyklę (dar vadinamą Pareto principu), bet ar žinojote, kad ją sukūrus, jos reikšmė labai skyrėsi nuo šiandieninio vartojimo? Šis principas atsirado 1800-ųjų pabaigoje, kai italų ekonomistas Vilfredo Pareto pastebėjo, jog 80 % žemės jo gimtojoje Italijoje valdo 20 % žmonių. Atlikdamas tuos pačius tyrimus daugelyje kitų šalių, jis nustebo sužinojęs, kad visur kitur pasiskirstymas yra toks pats. Populiarusis Pareto principas verslo pasauliui pritaikytas 1940-aisiais ir nuo to laiko vartojamas šiandienine prasme: „20 % pastangų duoda 80 % rezultatų, o likę 80 % pastangų – tik 20 % rezultatų“. Pavyzdžiui, gamyboje 20 %. broko dažnai sukelia 80 % visų problemų. Pagrindinė Pareto principo esmė yra skatinti dėmesio sutelkimą į 20 proc. Analizuodami savo operacijas ir atsargas imituodami, galite sužinoti, kas yra 20% jūsų veikloje ir atlikti prioritetines korekcijas. Tam gali būti atlikta ABC analizė, o tokie įrankiai, kaip Logistics Analyzer gali padėti sužinoti, kur sandėliuoti dažniausiai tvarkomas prekes, atsižvelgiant į krautuvų produktyvumą.

Stebėkite procesus nuo pat pradžių

Stambūs logistikos ir sandėliavimo projektai gali turėti įtaką visos įmonės vystymuisi. Taip pat, jie turi atliepti ir visų suinteresuotųjų šalių poreikius (klientų, tiekėjų, partnerių ir pan.). Sandėlio operacijų modeliavimas simuliacijos pagalba padeda sukurti bendrą reorganizacijos viziją ir parodyti, kas tiksliai vyks nuo pat pradžių.

 Įvertinkite dabartinę situaciją

Sandėlio veiklos simuliacija nėra skirta tik ateities logistikos projektams. Įrankį galite naudoti ir norėdami įvertinti savo dabartines sandėlio operacijas. Logistics Analyzer vaizdžiai ir aiškiai pateiks iš daugybės duomenų surinktą informaciją, kurią galėsite vertinti. Įvertinę ir peržiūrėję dabartinių operacijų sąnaudas bei palyginę jas su galimomis alternatyvomis, sprendimus priimsite kur kas lengviau ir greičiau. Ar norėtumėte sužinoti, kuo Logistics Analyzer galėtų būti naudingas jūsų sandėlio operacijose?

 

Kruopšti sandėlio analizė padeda įvertinti dabartinę situaciją ir poreikius bei išsiaiškinti atliekamų operacijų privalumus ir trūkumus. Sa...