Naujienos

Stiebo posvyrio reguliavimo sistema “Mast Tilt Control” – didesniam operacijų efektyvumui

Sandėlio operacijų grandinė supinta iš įvairių elementų. Į pačius svarbiausius, tokius, kaip krautuvo greitis, saugumas, judėjimo trajektorija, operatorių kvalifikacija, dėmesį atkreipia tiek krautuvų gamintojai, tiek sandėlių profesionalai. Tačiau egzistuoja ir daugybė mažesnių, sekundėmis matuojamų operacijų, kurios bendrame kontekste atrodo nepastebimos. Viena tokių – stiebo siūbavimas keliant krovinį.

Net ir geriausiai sukonstruotas, tvirtas krautuvas neišvengs stiebo svyravimų keliant krovinį į didesnį aukštį. Kuomet krautuvas kelia šimtus kilogramų aukštai nuo žemės, stiebas pasvyra ir kurį laiką šiek tiek siūbuoja į šonus. Krautuvo operatoriui nukreipus krovinį į stelažą, prieš padedant padėklą į lentyną, jis turi palaukti, kol stiebas nustos judėti ir stabilizuosis. Priešingu atveju, krovinys gali būti įdėtas ne taip, todėl šis veiksmas kels pavojų operatoriaus ir aplinkinių sveikatai bei sandėlio inventoriui.

Šis sustojimas gali trukti vos kelias sekundes, todėl bendrame krovimo procese dažnai niekas neatkreipia į tai dėmesio. Tačiau, kai šis procesas dažnai kartojasi dirbant kiekvienu krautuvu visų pamainų metu, neišvengiamai turi įtaką produktyvumo mažėjimui. Tarkime,  jog operatorius pamainos metu pakelia arba nuleidžia vidutiniškai 160 padėklų, tad natūralu, jog laikas, praleistas laukiant, kol stiebas nustos siūbuoti, turi įtaką visos operacijos laiko pratęsimui. Jei paskaičiuotumėte, pamatytumėte, kad šis trumpas svyravimas gali sulėtinti visą operaciją ir pamainos gale dėl to prarasite ne kelias sekundes, o valandas.

Žinoma, jog bet kokie, net ir nedideli pakeitimai, gali turėti didelę įtaką medžiagų tvarkymo operacijų grandinėje ir padėti sutaupyti. Dėl šios priežasties, dauguma naujausių UniCarriers krautuvų komplektuojami su sistema, leidžiančia valdyti ir sumažinti stiebo svyravimus – „Mast Tilt Control“ (MTC). Tokio tipo sistemos sukurtos kur kas greičiau stabilizuoti stiebą – kai kuriais atvejais iki 80% greičiau. Tai sutaupo daug laiko, kuris kitaip būtų sugaištas, ir leidžia sutrumpinti operacijos laiką. Tokiu būdu sandėlio vadovai gali perskirstyti turimus laiko išteklius ir išnaudoti juos produktyvumo gerinimui..

Nesunku paskaičiuoti, jog “Mast Tilt Control“ sistemai kaskart sutrumpinant stiebo svyravimo laiką 5 sekundėmis kiekvieną kartą keliant krovinį, visos pamainos metu sutaupoma beveik 15 papildomų minučių, atsižvelgiant į aukščiau paminėtų padėklų skaičių. Padauginkite šį skaičių iš savo sandėlyje valdomų krautuvų skaičiaus ir sužinosite, kiek laiko galite sutaupyti. Jei galėtumėte sutaupyti tiek papildomo laiko, kur jį investuotumėte?

Norite sužinoti daugiau apie “Mast Tilt Control“ sistemą ir jos naudą? Susisiekite žemiau.

Sandėlio operacijų grandinė supinta iš įvairių elementų. Į pačius svarbiausius, tokius, kaip krautuvo greitis, saugumas, judėjimo trajektori...