Naujienos

4 dalykai, darantys žalą krautuvų operatoriams. Ar galima jų išvengti?

Krautuvų operatorių darbas yra tikrai nelengvas, ypač, kai pamainos metu tenka pervežti daugiau krovinių nei įprastai. Tai gali nutikti sezono metu, gavus didesnį užsakymą ar esant darbuotojų trūkumui dėl ligos ar šiltuoju metų laiku, kai dauguma atostogauja.

Per didelės apkrovos vargina darbuotojus, todėl mažėja dėmesys, koncentracija, kyla didesnė nelaimingų atsitikimų ir susižeidimų darbe rizika. Visa tai turi įtakos ne tik darbuotojų sveikatai, saugai, tačiau ir bendram produktyvumui, efektyvumui bei kitiems svarbiems įmonių rodikliams.

Šiuos iššūkius gali palengvinti ergonomiškas krautuvo dizainas. Dizainas, sukurtas atsižvelgiant į operatorių darbo kasdienybę bei jų poreikius ne tik  leidžia operatoriams darbo vietoje jaustis patogiai ir saugiai valdyti krautuvą, tačiau didina ir bendrą produktyvumą. Žemiau pateiktos pagrindinės priežastys, sąlygojančios traumų tikimybę bei kaip jas sumažinti, daugiau dėmesio skiriant ergonomikai.

Vibracija

Vibracijos, kurias operatorius patiria vairuodamas krautuvą, gali būti pavojingos sveikatai. Reguliarusdarbas su vibruojančia įranga, gali tapti pirštų riešų, dilbių ar visų rankų skausmų priežastimi. Be to, moksliškai įrodyta, jog  krautuvų sukelta vibracija veikia visą operatoriaus kūną ir sukelia apatinės nugaros dalies skausmus.

Norint sumažinti vibraciją, svarbu atkreipti dėmesį į sėdynės ergonomiką (ar ji reguliuojasi, atsilošia, prisitaiko prie kiekvieno operatoriaus ūgio, svorio bei kūno sudėjimo). Ne ką mažiau svarbus ir važiavimo greitis, tačiau vienas iš svarbiausių veiksnių vis dėl to yra važiuojamoji danga. Nelygi, grublėta danga sukelia daugiausiai vibracijų ir neigiamai veikia operatorius bei jų produktyvumą. Taigi, svarbu paminėti, jog ergonomiški sprendimai užima svarbią vietą ne tik krautuvų dizaine, tačiau ir visoje sandėlio darbinėje erdvėje.

Nuolatinė motorika

UniCarriers ir Geteburgo (Švedija) „Chalmerso technologijos universiteto“ atlikti tyrimai parodė, jog krautuvų operatoriai pamainos metu galvą į vieną ar kitą pusę pasuka daugiau nei 1 000 kartų per valandą bei tuo pačiu metu atlieka iki 2000 rankų judesių. Laikui bėgant, toks dažnas judėjimas gali atsiliepti visam kūnui, ypač jei naudojamas krautuvas netinkamai suprojektuotas. Ergonomiškas krautuvas padės sumažinti nereikalingų judesių kiekį bei pečiams ir sprandui tenkančią apkrovą.

Nenatūrali laikysena

Ilgalaikis darbas krautuvu, kuomet operatoriaus laikysena yra nepatogi, gali apsunkinti ir skatinti raumenų grupių įsitempimą sprando, pečių juostos, rankų bei nugaros srityse. Dėl šios priežasties sunku ilgą laiką išlaikyti dėmesį ir dirbti produktyviai. Net ir iš pažiūros mažas kairės rankos kilstelėjimas į priekį, siekiant vairo, gali greitai sukelti diskomfortą rankoje ir petyje.

Krautuvo konstrukcija turėtų būti tokia, jog suteiktų galimybę operatoriui jį valdyti laikantis neutralios, įprastos laikysenos. Tai ne tik apsaugo darbuotojus nuo sveikatos sutrikimų, bet ir užkerta kelią nuovargiui pamainos metu, dėl ko darbuotojai mažiau pavargsta, yra labiau motyvuoti bei išlaiko aukštą produktyvumo lygį.

Blogas matomumas

Prastas operatoriaus matomumas nuo sėdynės gali būti problematiškas dėl dviejų priežasčių. Pirma, tai padidina susidūrimų ir avarijų riziką. Tyrimai rodo, jog trečdalis visų krautuvų avarijų įvyksta transporto priemonei važiuojant atbuline eiga. Ar pagalvojote, kiek jų būtų galima išvengti, jei operatorius geriau matytų visą valdomą krautuvą? Antra, blogas matomumas verčia operatorių atlikti įvairius judesius, siekiant geriau matyti pro stiebą. Kaip žinome, šie nuolatiniai judesiai laikui bėgant gali sukelti rimtą sveikatos pablogėjimą ar traumas, todėl geriau užtikrinti puikų operatoriaus matomumą bei neutralią laikyseną.

Susipažinkite su ergonomiškiausiu pripažintu krautuvu UniCarriers TX3:

Krautuvų operatorių darbas yra tikrai nelengvas, ypač, kai pamainos metu tenka pervežti daugiau krovinių nei įprastai. Tai gali nutikti sezono m...