BALTEXIM krautuvų sprendimai

Elektriniai krautuvai aprūpinti rūgštimi veikiančiomis baterijomis arba visiškai nereikalaujančiomis priežiūros gelio arba ličio jonų (Li-ion) baterijomis. Ličio jonų (LI-ion) akumuliatoriai yra visiškai nereikalaujančios priežiūros baterijos, pilnai įkraunamos per 2 valandas ir joms nereikia papildomos įkrovimo įrangos. Ličio jonų akumuliatorių veikimo trukmė yra mažiausiai 2 kartus ilgesnė nei rūgštinių baterijų ir nesumažėja nuo tarpinių įkrovimų ar aplaidumo.

Elektriniai krautuvai geriausiai tinka dirbti uždaruose sandėliuose, logistikos centruose arba bet kurioje kitoje pramonės šakoje. Jie taip pat gali būti naudojami lauke, tam tikslui elektriniame krautuve gali būti įrengta visiškai uždara metalinė kabina su šildymo sistema, stiklo valytuvais priekyje ir gale, šildomais langais.

Palyginti su dyzeliniais ir dujiniais krautuvais, elektrinių krautuvų priežiūra reikalauja mažesnių išlaidų. Dyzelinuose ir dujiniuose krautuvuose reikia nuolat keisti variklio alyvą ir alyvos filtrą, taip pat tikrinti ir prižiūrėti kuro sistemą. Elektrinis krautuvas nereikalauja tokio dėmesio. Elektriniai varikliai yra visiškai uždari ir nereikalauja jokios techninės priežiūros.

Taigi galima teigti, kad elektrinis krautuvas yra gana ekonomiškas ir aplinką tausojantis grindų transportas ir palaipsniui keičiantis techniką su vidaus degimo varikliais.

Elektrinių krautuvų techninės charakteristikos

Prieš perkant elektrinį krautuvą, reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių savybių:

Krovinio aukštis ir stiebo tipas. Kėlimo aukštis paprastai yra parenkamas pagal taisyklę: viršutinės lentynos aukštis + 200 mm. Jei nėra mažų durų ir nereikia dirbti sunkvežemio viduje, naudojamas paprasčiausias ir nebrangus teleskopinis stiebas. Kitais atvejais krautuve gali būti įrengtas laisvą kėlimą turintis stiebas arba trijų pakopų kėlimo stiebas.

Nominali ir likutinė keliamoji galia. Likutinė galia visada yra mažesnė už nominalią galią ir charakterizuoja elektrinio šakinio krautuvo gebėjimą išlaikyti stabilumą tam tikrame kėlimo aukštyje.

Elektrinio krautuvo manevringumas (аpsisukimo spindulys, koridoriaus pravažiavimo plotis, įskaitant krovinį) veikia sandėlio stelažų išdėstymą. Kuo manevringesnis krautuvas, tuo efektyviau galima išnaudoti sandėlio erdvę.

Darbiniai judėjimo ir kėlimo greičiai su kroviniu ir be jo turi poveikį produktyvumui ir maksimaliai įmanomai krovimo apyvartai per pamainą. Kuo didesnis našumas, tuo mažiau reikia įrangos.

Traukos baterijos talpa ir tipas. Kuo didesnė krautuvo akumuliatoriaus talpa, tuo ilgiau jis gali veikti vienu įkrovimu. Akumuliatoriai gali būti švino rūgšties arba ličio jonų (Li-ion). Senojo tipo šarminės baterijos nėra naudojamos šiuolaikiniams krautuvams. Ličio jonų baterijos leidžia atsisakyti įkrovimo kambario konstravimo. Be to, daugeliu atvejų, pakanka vieno ličio jonų akumuliatoriaus kiekvienam elektros krautuvui, o ne dviejų švino-rūgšties, užtikrinantiems nepertraukiamą krautuvo darbą dviem arba trimis pamainomis.

Šakių ilgis nustatomas pagal prekių, kurias reikia gabenti ir sandėliuoti, matmenis. Standartinis šakių ilgis paprastai yra 1000 arba 1200 mm.

Pavaros tipas ir veikimo įtampa. Elektrinis krautuvas gali būti komplektuojamas tiek pastovios, tiek kintamosios srovės varikliais. Kintamosios srovės technologija užtikrina geresnį energijos vartojimo efektyvumą dėl galimo energijos atgavimo stabdymo metu. Kintamosios srovės varikliams nereikia keisti šepetėlių. Darbinė įtampa gali būti 24 arba 48 voltai. Galingesnis ir našesnis bus elektrinis krautuvas su 48 voltų baterija.

Elektrinis krautuvas STILL yra tinkamas sprendimas, jei logistikos centrams, didelėms prekybos įmonėms, gamybos vietoms ir sandėliavimo patalpoms reikia ekologiškai švarios sandėliavimo technikos. Siūlome Jums įsigyti elektrinius krautuvus, kurių keliamoji galia nuo 1 iki 8,5 tonų.

Paprastas elektrinių krautuvų STILL funkcinis valdymas užtikrina efektyvų prekių ir lentynų tvarkymą ir saugą. Technika veikia tyliai ir turi gerą manevringumą.

Šakiniai krautuvai ir visas STILL sandėliavimo įrangos asortimentas pasižymi ekologiškumu. Jie varomi traukos baterijų, dėl kurių nekyla kenksmingų dujų išmetimo problema, todėl elektrinis krautuvas efektyviai veikia uždarose patalpose.

Elektriniai krautuvai STILL pateikiami kaip ekonomiški ir biudžetiniai RX 50 serijos modeliai, kurių keliamoji galia iki 1600 kg, kėlimo aukštis iki 6300 mm, ir galingesni krautuvai RX 20 ir RX 60, kurių keliamoji galia iki 5 tonų, ir kėlimo aukščiai iki 8455 mm.

Elektrinis šakinis krautuvas yra sandėliavimo transportas, varomas akumuliatoriumi, skirtas įvairių prekių transportavimui, keliant jas šakėmis. Paprastai prekės yra standartiniuose padėkluose 800×1200 mm arba pramoniniuose padėkluose 1000×1200 mm. Jei norite pervežti nestandartinius krovinius, vietoj šakių ant elektrinio krautuvo galima pritvirtinti kitokį krovinio griebtuvą. Pavyzdžiui, ritinių griebtuvą, krano strėlę, daugiafunkcį griebtuvą ir kt.

Elektriniai krautuvai yra skirstomi į:

  • trijų ratų elektrinius krautuvus;
  • keturių ratų elektrinius krautuvus.

Trijų ratų elektriniai krautuvai turi didelį manevringumą dėl savo kompaktiškumo. Keturių ratų elektrinių krautuvų privalumas yra jų didelis stabilumas ir likutinė kėlimo galia.

Trijų ratų elektros krautuvai paprastai naudojami tik sandėlio viduje ir gali turėti dvi skirtingas pavaros koncepcijas: vieno variklio pavarą į galinį ratą ir dvigubo variklio pavarą į priekinius ratus. Trijų ratų krautuvai paprastai yra kompaktiškesni ir gali būti naudojami siaurame koridoriuje. Keturių ratų krautuvas leidžia pasiekti aukštą darbinį greitį ir didelę prekių krovimo apyvartą. Be to, yra galimybė ilgai judėti su apkrova slenksnių sekcijose. Tačiau su tokia pavaros koncepcija, elektrinis krautuvas turi didelius matmenis ir todėl reikalauja daugiau erdvės pravažiavimo koridoriuje.

Elektrinių krautuvų privalumai:

  • elektrinio krautuvo universalumas leidžia jį naudoti tiek krovinių transportavimui, tiek transporto priemonių ar geležinkelio vagonų pakrovimui ir iškrovimui;
  • elektrinis krautuvas veikia be triukšmo ir nekenksmingas aplinkai, palyginti su krautuvais, kuriuose naudojami vidaus degimo varikliai;
  • elektrinių krautuvų kompaktiškumas leidžia sutaupyti vietos, nes jų darbui reikalingas minimalus važiuojamosios dalies plotis sandėlyje;
  • elektrinių krautuvų manevringumas – tai patogi įranga, kuri gali būti naudojama kasdieniam darbui tiek sandėlyje, tiek gamybos vietoje;
  • šiuolaikiniai elektriniai šakiniai krautuvai gali dirbti visą darbo dieną viena akumuliatoriaus įkrova;
  • minimalios elektrinio krautuvo priežiūros išlaidos dėl ilgesnių techninės priežiūros intervalų iki 1000 valandų.