Naujienos

Kada verta pasilikti turimą krautuvą, o kada reikėtų jį pakeisti

Net jei jūsų turimi krautuvai yra ypač kokybiški, po kelerių metų intensyvaus darbo sandėlyje, jų našumas nebebus toks, koks buvo pačioje pradžioje, tik įsigijus.

Nepatikimų krautuvų eksploatacija gali būti pavojinga darbuotojų sveikatai, sandėliuojamoms prekėms ar kitiems įrengimams. Be to, naudojimasis nesaugia sandėlio technika gali žymiai paveikti operacijų efektyvumą ir padidinti neplanuotas išlaidas. Tačiau, kaip žinoti, kada atėjo metas krautuvą pakeisti nauju, o kada jis vis dar tinkamas darbui? O galbūt yra kitos alternatyvos?

Peržiūrėję žemiau pateiktą lentelę, galėsite greitai įvertinti savo technikos būklę ir nuspręsti ar galite ja naudotis.

Jei naudojimas žemas, o eksploatacijos kaštai dideli – atsisakyti

Jei paskaičiavus matote, jog eksploatacijos kaštai kur kas didesni, nei krautuvo našaus darbo laikas, galite būti tikri, kad krautuvo atsisakymas yra geriausias pasirinkimas, siekiant sumažinti išlaidas. Ypač, jei ilgalaikės priežiūros išlaidos pradeda viršyti naujos įrangos kainą. Analizuodami savo veiklą, tikrai rasite geresnį išteklių panaudojimo būdą.

Jei naudojimas ir eksploatacijos kaštai dideli – pakeisti

Jei nesate tikri, kiek laiko turėtų tarnauti krautuvas, dėmesį derėtų atkreipti į šį santykį. Dažniausiai tai apibūdina techniką, kuri puikiai veikė ilgą laiką, tačiau dabar gali reikalauti dažnesnės techninės priežiūros ar remonto. Tai ypač būdinga aukšto eksploatacijos lygio krautuvams. Žinoma, sandėlyje bet kokiu atveju reikalingas aukštos eksploatacijos krautuvas, todėl tinkamiausias jūsų pasirinkimas būtų krautuvo pakeitimas. Ypač, jei pakeitimo sąnaudos yra mažesnės nei ankstesniojo krautuvo priežiūra ir aptarnavimas. Patobulinta šiuolaikinės įrangos ergonomika,

saugumo funkcijos ir techniniai sprendimai gali padėti padidinti efektyvumą ir sutaupyti dar daugiau.

Jei naudojimas ir eksploatacijos kaštai maži – perkelti

Esant mažiems kaštams bei neintensyviam krautuvo naudojimui, nebūtina jo atsisakyti ar keisti kitu. Analizuodami sandėlio operacijas, galite pastebėti, jog toks krautuvas gali puikiai pasitarnauti mažesnio intensyvumo reikalaujančioje darbo vietoje. Pavyzdžiui, perkeltas iš prekių transportavimo – į gamybos zoną. Toks perkėlimas gali būti naudingas anksčiau įsigytiems krautuvams, kuriuos ketinama keisti naujesne įranga – jie puikiai tiks atliekant mažesnio greičio ir manevringumo reikalaujančias užduotis.

Jei naudojimas aukštas, o eksploatacijos kaštai maži – išlaikyti

Tokiais duomenimis pasižymintis krautuvas yra ekonomiškai naudingas darbui sandėlyje. Žinoma, reikia nuolat stebėti ar šie rodikliai nekinta ir priimti tinkamus sprendimus.

Net jei jūsų turimi krautuvai yra ypač kokybiški, po kelerių metų intensyvaus darbo sandėlyje, jų našumas nebebus toks, koks buvo pačioje pr...

Nuolatinė krautuvų parko peržiūra drauge su jūsų pasirinktais krautuvų partneriais padės laiku pastebėti efektyvumo mažėjimą ir priimti greitus sprendimus bei išvengti nuostolių. Išanalizavę Jūsų operacijas, pateiksime pasiūlymus, kaip pertvarkyti krautuvų parką ir padidinti efektyvumą.