Naujienos

Kintamosios išlaidos. Kuo jos ypatingos ir kodėl reikėtų atkreipti dėmesį?

Kuomet ateina laikas įsigyti krautuvus, didžiausias dėmesys dažniausiai būna skiriamas kainai. Ir tai yra visiškai suprantama. Visi verslai siekia geriausio kainos ir kokybės santykio ir jei technika gali atlikti darbą bei pasižymi žema kaina – tuo didesnė tikimybė įsigyti būtent ją. Išlaidos visuomet bus pagrindiniu veiksniu. Tačiau kurios? Galvodami apie išlaidas, kurias patirsite viso naudojimosi krautuvu metu jį įsigiję, geriausią sprendimą priimsite tik apsvarstę ir įvertinę savo kintamąsias ir pastovias išlaidas.

Pastovios išlaidos

Pastovios išlaidos – visiems puikiai žinomas terminas. Tai yra išlaidos, patiriamos kiekvieną mėnesį, nepriklausomai nuo jūsų pelno. Šių kaštų sumažinti praktiškai neįmanoma, o jei įmanoma – tai tik labai nežymiai. Sandėliavimo srityje šias išlaidas sudaro krautuvų operatoriams ir kitiems darbuotojams mokamas atlyginimas bei kiti su atlyginimu susiję mokesčiai, komunaliniai mokesčiai ir ypač elektra, reikalinga krautuvų baterijų įkrovimui, patalpų nusidėvėjimas ir pan. Šie mokesčiai, nuolat mokami kiekvieną mėnesį, praktiškai nekinta, todėl skirti jiems didelį dėmesį siekiant sutaupyti, gali tapti nemenku iššūkiu.

Kintamosios išlaidos

Žvelgiant iš vadovo, atsakingo už krautuvų parko valdymą bei atnaujinimą, perspektyvos, šios išlaidos yra kur kas lankstesnės. Jei kaštų mažinimą laikote prioritetu, siūlome įvertinti visas savo patiriamas kintamas išlaidas.

Tiesa, jas ne visada galima tiksliai apskaičiuoti dėl įvairių atsitiktinių situacijų. Krautuvai ir kita sandėlių technika bei įranga reikalauja remonto, patiriami nuostoliai dėl didelės darbuotojų kaitos ar jų nebuvimo darbe dėl ligos. Galimas bendras produktyvumo mažėjimas, kuriam įtakos turi didelis operatoriui tenkantis krūvis ar kompetencijos trūkumas. Ne visada lengva sumažinti šias išlaidas. Kaip bebūtų, tai yra žymiai lengviau nei sumažinti pastovias išlaidas, todėl sutelkti dėmesį į jas yra geras sprendimas.

 

Dauguma kintamųjų išlaidų yra susijusios su operatoriumi, o tai sudaro apie 70% visų naudojimosi krautuvu išlaidų viso jo eksploatavimo metu. Dėmesys, sutelktas į operatoriaus kompetencijų ir saugumo gerinimą, gali padėti mažinti šią didžiulę išlaidų dalį.

Kaip tai padaryti? Yra keli būdai:

Krautuvo ergonomika

Rinkdamiesi krautuvą, atkreipkite dėmesį į jo ergonomiką. Nors iš pradžių tai atrodo ne toks svarbus veiksnys, ilgalaikėje perspektyvoje tai gali tapti vienu efektyviausiu sąnaudų taupymo būdų. Kaip jau žinote, 70% išlaidų susijusios būtent su operatoriumi. Todėl patogi darbo vieta, užtikrinanti natūralią žmogaus kūno padėtį visos pamainos metu gali padidinti produktyvumą bei sumažinti nedarbingų dienų skaičių.

Saugumas

Krautuvas turi užtikrinti maksimalų saugumą ne tik juo dirbančiam operatoriui, tačiau ir kitiems toje pačioje vietoje dirbantiems žmonėms. Būtent todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jūsų poreikius atitinkančius rodiklius (tokius, kaip krautuvo aukštis, plotis svoris, keliamoji galia ir pan.), tačiau ir į matomumą (ypač pro stiebą), manevringumą, sukibimą su danga, gebėjimą judėti ir sustoti važiuojant į įkalnes ar nuo jų ir pan. Gerą matomumą užtikrinantys sunkvežimiai padeda sumažinti įtampą ir nelaimingų atsitikimų riziką.

Mokymai

Nors operatorių mokymai dažniausiai skamba, kaip dar vienos išlaidos, iš tiesų, tai vienas patikimiausių būdų, norint mažinti kintamus kaštus. Apmokytas, kompetentingas operatorius ne tik dirbs produktyviau, saugiau ir efektyviau, tačiau bus ir kur kas labiau motyvuotas. Investicija į darbuotojus atsiperka ilgalaikėje perspektyvoje.

Kuomet ateina laikas įsigyti krautuvus, didžiausias dėmesys dažniausiai būna skiriamas kainai. Ir tai yra visiškai suprantama. Visi verslai siek...