Naujienos

Tankaus sandėliavimo sistemos: kuri jums tinkamiausia?

Parinkti geriausius sprendimus efektyviam sandėlio tūrio išnaudojimui – visuomet svarbu. Ypač, kuomet padidėjus saugojamų krovinių tankiui, jų pakrovimas ir iškrovimas reikalauja daugiau laiko nei anksčiau. Rinkoje rastumėte tikrai ne vieną stelažų sistemą, galinčią pasiūlyti aukšto tankumo lygio sandėliavimo galimybes. Vis dėlto, pasirinkimui didžiausią įtaką turi individualūs poreikiai ir sandėlio operacijų ypatumai. Atsižvelgdami į tai, žemiau pateikiame pagrindines tankaus sandėliavimo sistemas.

Dvigubo gylio stelažai

Šioje stelažų sistemoje, kitaip, nei įprastoje, paletės saugomos dviem gyliais. Tai reiškia, jog tarp dviejų koridorių galima sandėliuoti ne 2, o 4 paletes. Lyginant su įprasta paletinių stelažų sistema, tokiu būdu perpus sumažinamas pravažiavimo koridorių skaičius. Žinoma, sandėliuojant tokiu būdu, vieta naudojama kur kas efektyviau, nei pasirinkus įprastą stelažų sistemą. Svarbu paminėti, jog kartu su šia sistema reikėtų naudoti ir specialius krautuvus su teleskopinėmis šakėmis, galinčiomis pasiekti galinę paletę. Taip pat, kiekviename SKU (Stock Keeping Unit) laikyti bent dvi paletes norint išvengti prekių maišymosi paimant galutinę paletę. Dėl LIFO (Last in, First out) metodo naudojimo, kuomet pirma išimama paskutinė idėta paletė, dvigubo gylio stelažuose rekomenduojama sandėliuoti vienodus ar panašaus vartojimo laiko ir apyvartos dažnumo krovinius. Dėl savo tvirtos konstrukcojos, sistema puikiai tinka saugoti skirtingo svorio ir tūrio prekes.

Siaurų tarpų stelažų sistemos

Tai standartinių paletinių stelažų sistema išsiskirianti tuo, jog yra sutankinta į labai mažą plotą, sukuriant aukšto tankio lygio sandėliavimo sistemą, kuri leidžia padidinti sandėlio tūrį neišplečiant vietos. Naudojant šią sistemą, pravažiavimų plotis yra labai siauras, dažnai tik 1,5 – 1,8 metro. Tad, taip pat kaip ir dvigubo gylio stelažų sistemos, reikalauja ir specialių, siauriems tarpams pritaikytų krautuvų, galinčių šakes kelti į didelį aukštį. Kartais sistema naudojama drauge su grindų bėgeliais, užtikrinančiais teisingą krautuvų judėjimo maršrutą. Ši sistema ne tik kompatiška ir leidžia išnaudoti sandėlio aukštį. Lengvai sumontuojama, efektyvi, tvirta ir lanksti.

Įvažiuojamieji Drive-in stelažai

Ši stelažų sistema išsiskiria ypač tankiu padėklų saugojimu ir modulinės konstrukcijos pagalba yra sumontuota taip, jog krautuvas gali į ją įvažiuoti. Kadangi nėra tarpų tarp stelažų ir priėjimo prie kiekvienos paletės atskirai poreikio, galima sutalpinti itin didelį palečių kiekį. Ji labiausiai tinka sezoninių, vienarūšių (identiškų), ilgo galiojimo termino, prekių saugojimui, taip pat, šaldymo patalpose. Galima pasirinkti FIFO (First in First out) arba LIFO  (Last in First out ) palečių sandėliavimo metodą.

 

Parinkti geriausius sprendimus efektyviam sandėlio tūrio išnaudojimui – visuomet svarbu. Ypač, kuomet padidėjus saugojamų krovinių tankiui, j...