Naujienos

Patarimai nenaudojamų krautuvų baterijų priežiūrai

Koronaviruso krizė neabejotinai palietė visą pasaulį. Kai kuriose šalyse įmonėms tenka susidurti su dideliu darbuotojų netekimu, sumažėjusia paslaugų ir produktų paklausa ir net privalomais darbuotojų atleidimais.

Žinoma, tai palietė ne visas sritis: maitinimo ir medicinos prekių pramonei teko netgi padidinti pajėgumus. Tačiau kitos pramonės šakos patiria sąstingį, o jų krautuvų eksploatacija šiuo metu yra kur kas mažesnė nei anksčiau arba sustabdyta neribotam laikui.

Jei Jums teko sustabdyti ar sulėtinti savo sandėlio veiklos procesus, tikriausiai žinote, jog nenaudojamiems krautuvams nereikia jokios ypatingos priežiūros – jie gali ramiai laukti, kol bus eksploatuojami ir vėl, tačiau ilgesnį laiką nenaudojamų švino-rūgšties baterijų saugojimui reikia tam tikro pasiruošimo.

Teisingai prižiūrint nenaudojamas krautuvų baterijas bus galima nedelsiant atnaujinti sandėlio operacijas ir negaišti laiko jų aptarnavimui ar įkrovimui, kuomet situacija stabilizuosis.

Žemiau pateikiamos kelios svarbiausios taisyklės, kurių reikia laikytis, jei krautuvo baterijos nenaudojamos ilgą laiką.

Įsitikinkite, jog baterijos yra visiškai įkrautos

Jei kurį laiką baterijų nenaudosite, pirmiausia įsitikinkite, kad jos yra visiškai įkrautos. Visiškas įkrovimas padės užkirsti kelią sulfatacijai, kurios padaryta žala rimtai paveiktų baterijos veikimą bei naudojimo laiką. Tai ištaisyti gali būti sunku ir pareikalauti nemažų finansinių išteklių.

Krautuvo baterijas laikykite sausoje, neužšąlančioje vietoje

Nors tampa šilčiau, tačiau kai kuriuose regionuose temperatūra, ypač per naktį, vis tiek gali nukristi žemiau 0 °C. Visada įsitikinkite, kad jūsų baterijos patalpose apsaugotos nuo drėgmės ar šalčio. Taip užtikrinsite nepriekaištingą jų veikimą ateityje.

Išimkite baterijas iš krautuvų

Net tuomet, kai Jūsų krautuvas nedirba, baterija yra prie jo prijungta ir bėgant laikui ima išsikrauti. Jei vis dėlto nuspręsite baterijas laikyti krautuvuose – atjunkite jas, kad galėtumėte iškart pradėti darbus su pilnai įkrautomis baterijomis.

Įkraukite baterijas kartą per mėnesį

Baterijų įkrovimas kiekvieną mėnesį užtikrins sklandžią darbo pradžią, kuomet būsite pasiruošę grįžti į įprastą darbo ritmą. Jei jūsų baterijos yra įkrovimo vietose, laikykite jas prijungtas prie įkroviklių. Įkrovikliai gali būti užprogramuoti taip, kad prireikus automatiškai atnaujintų baterijų įkrovimą ir pratęsus veiklą veiktų visu pajėgumu.

Ši krizė sukelia daug nepatogumų ir daro didelį poveikį verslui ir visai ekonomikai. Grįžimas į įprastą ritmą gali užtrukti, tačiau jei laikysitės šių pagrindinių nenaudojamų baterijų priežiūros taisyklių,  galite būti tikri, jog jas galėsite naudoti iškart, kai tik Jums jų ir vėl prireiks.

Jei krizė paveikė jūsų sandėlio operacijas ir norėtumėte gauti daugiau patarimų, susisiekite su mumis. Mūsų ekspertai pasiruošę padėti šiuo sudėtingu metu.

Koronaviruso krizė neabejotinai palietė visą pasaulį. Kai kuriose šalyse įmonėms tenka susidurti su dideliu darbuotojų netekimu, sumažėjusia...