Naujienos

Pasilikti senąją ar investuoti į naują sandėlių techniką?

Sandėlių technikos nuomos sutarties terminui artėjant prie pabaigos, dažnai sunku nuspręsti, kurie veiksmai būtų teisingiausi: nutraukti nuomos sutartį ir investuoti į naują, nuosavą įrangą, kuria anksčiau nesinaudojote ar tiesiog pratęsti sutartį dėl tolimesnio, sandėlyje jau esančių krautuvų naudojimo?

Teisingas atsakymas visiškai priklauso nuo jūsų poreikių ir atliekamų sandėlio operacijų dažnumo. Tačiau daugeliu atvejų investicijos, skirtos naujos įrangos įsigijimui, ilgalaikėje perspektyvoje, dažnai gali tapti geriausiu sprendimu. Žinoma, pirmiausia derėtų atsižvelgti į technologinių inovacijų teikiamą naudą.

Pavyzdžiui, anksčiau pagaminti krautuvai ne taip efektyviai naudoja energiją, kaip tai daro naujesni modeliai. Šiuolaikinės technologijų pažangos, inovatyvių sprendimų ir nuolatinių gamintojų atliekamų patobulinimų baterijų gamybos srityje, galima teigti, jog šiandieninių krautuvų eksploatacijai sunaudojamos kur kas mažesnės baterijų energijos sąnaudos, lyginant su vos prieš kelerius metus sukurtais modeliais. Suprantama, nauja technika gali kainuoti brangiau. Tačiau priklausomai nuo sandėlio operacijų skaičiaus ir veiklos intensyvumo, sumažėjusios sąnaudos šias išlaidas gali kompensuoti.

Tą patį galima pasakyti ir apie ergonomiką. Senesni krautuvai gali pasižymėti aukšto lygio ergonomikos sprendimais, tačiau gamintojai nuolat įsiklauso į rinkos poreikius, siekdami sužinoti, kokie naujų gaminių ergonomikos ir dizaino patobulinimai būtų aktualiausi. Patobulinimai, tokie, kaip technikos akceleracija ar  vairo padėtis naujos kartos krautuvuose gali būti optimizuoti ir pritaikyti dabartiniams poreikiams ir standartams. Ilguoju laikotarpiu tai gali padidinti technikos operatorių darbo produktyvumą ir sumažinti operatoriui dėl pasikartojančių judesių tenkančias kūno apkrovas.

Gali būti, kad jūsų turimi krautuvai darbą atlieka puikiai. Tačiau atlikę išsamią analizę, greičiausiai pastebėsite, jog kasdien atliekamos smulkios operacijos reikalauja atnaujinimų, kad darbas vyktų sklandžiai. Norint pagerinti darbo efektyvumą, produktyvumą ir saugą, daugeliu atvejų reikėtų atnaujinti įrangą.

Sandėlių technikos nuomos sutarties terminui artėjant prie pabaigos, dažnai sunku nuspręsti, kurie veiksmai būtų teisingiausi: nutraukti nuomos...